ShiftCalendar naplánuje barevně směny a zobrazí je živě na dlaždici

Základní Outlook kalendář ve Windows 10 postačí ke sledování běžného rozvrhu. Ale co když potřebujete plánovat směny? Vyzkoušejte ShiftCalendar.

Kdo pracuje na směny, potřebuje si nastavit jednotlivé směny a přiřadit je k určitému dnu, protože je otravné ke každému dni přidávat novou událost ve formě textu ranní/odpolední/noční. To umí aplikace ShiftCalendar.

Při prvním spuštění je potřeba si na záložce Směny nejprve přiřadit jednu ze šestnácti barev k názvu směny. Bohužel si nelze určit časové rozmezí směny, tudíž si musíme zapamatovat časový rozvrh ranních nebo odpoledních směn. 

 

Na záložce měsíc už zbývá vybrat konkrétní den a pomocí tužky otevřít rolovací menu, kde vybereme nadefinovanou barvu směny a uložíme. 
   
Nadefinované směny je možné odeslat jako seznam emailem, bohužel ne v samostatném souboru, ale jako prostý text emailu. Živá dlaždice po připnutí na obrazovku zobrazuje kalendář s barevnými směnami na následující tři dny. 


ShiftCalendar je plně v češtině, stojí ve Store 25 Kč a ve zkušební verzi dovolí nadefinovat směny na tři týdny. Konkurencí mu může být např. Shift Scheduler, je však v angličtině a ikonky jednotlivých směn jsou graficky nepěkné.

ShiftCalendar  ke stažení


Upravit
 
komentáře na platformě Disqus