Aplikace Záchranka vám může zachránit život

Mobilní aplikace Záchranka v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktuje Zdravotnickou záchrannou službu. Záchranářům zároveň odešle polohu a další informace, které poslouží pro efektivní a rychlou pomoc.

Jsou aplikace, které používáme každý den, a pak aplikace, u kterých je lepší nemít důvod je použít. Přesto by neměly chybět v žádném mobilním telefonu. Mezi ty druhé jednoznačně patří aplikace Záchranka. Všechny funkce aplikace včetně návodů na použití lze najít na webu Záchranka. Na ty nejdůležitější se podíváme v článku.

Po spuštění aplikace jsme vyzváni k zadání telefonního čísla. To je nezbytné pro její správné fungování. Po zadání čísla obdržíme potvrzovací SMS s kódem, který zadáme v dalším kroku. Tím je telefonní číslo ověřené a je možné odesílat nouzové zprávy včetně informací o poloze.

   

aplikace Záchranka a zadání telefonního čísla

Po úspěšné registraci telefonního čísla je doporučeno doplnit další údaje ke své osobě a zdravotnímu stavu. Možné je také uvést kontakt na blízkou osobu. Zadání se provede jednoduchým způsobem na kartě Můj profil.

 

Kromě základní funkce odeslání nouzové zprávy a přivolání pomoci, aplikace obsahuje také praktické návody a postupy pro jednotlivé druhy úrazů, poranění nebo negativních zdravotních stavů. Dostaneme se k nim na kartě První pomoc. Zde mimo interaktivního návodu, který nás provede resuscitací krok za krokem, najdeme také další druhy pomoci roztříděné do kategorií podle příčiny vzniku.

   

karta První pomoc a interaktivní návod

Na kartě Informace, kterou také nalezneme na spodní liště aplikace, jsou k dispozici další užitečné údaje. Patří mezi ně návod jak aplikaci používat, odkaz na web aplikace, instruktážní videa a v neposlední řadě další tísňové linky Integrovaného záchranného systému.

 

Další užitečnou funkcí aplikace je Lokátor, který najdeme na stejnojmenné kartě. Díky této funkci můžeme zobrazit svou aktuální polohu a zároveň vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení, lékárnu nebo třeba AED defibrilátor.

   

funkce lokátor

Pro bližší seznámení se s aplikací je možné přímo v ní spustit Průvodce, který nás s použitím přehledné grafiky seznámí se základními funkcemi. Zabere to jen trochu času a získáme přehled, aniž bychom se museli učit způsobem pokus - omyl.

 

Za nás instalaci aplikace a seznámení se s ní jednoznačně doporučujeme a zároveň všem přejeme, aby ji nikdy nemuseli použít "na ostro".

Záchranka  ke stažení
Patří do rubriky: České aplikace
Upravit
 
komentáře na platformě Disqus