Recenze originální plošinovky Badland s unikátní grafikou a příběhem

  • Neposednou mouchu provází originální grafika
  • Desítky nečekaných nástrah
  • Hra vyžaduje velkou zručnost a trpělivost
  • Demo ke stažení zdarma, plná hra 80Kč  

Badland, velmi oblíbená hra na všech platformách včetně Windows. Do poměrně otřepaného žánru provázení postavičky světem plných nástrah přináší unikátní nápad a velmi originální grafiku. Po prvních levelech se hraní stává hodně náročné na trpělivost. 

V hlavní roli neposedná moucha

Hlavní postavou je moucha, která má za úkol prodrat se hlubokým lesem. Její ovládání je jednoduché, po každém doteku prstu na displej moucha zamává křídly a vzlétne výše. Bezpečnému průletu lesem pomáhají ,,nemoci", které ji zmenší nebo zvětší, zrychlí nebo zpomalí, vytvoří z ní hopík či dokonce rozmnoží.

 

Různá herní prostředí dokáží opravdu zavařit mozek. K dispozici je nespočet překážek, které se s přibývajícími úrovněmi ztěžují, nad některými se budete muset hodně zamyslet. Pro bezradný mozek nechybí záchrana, máte možnost přeskočit checkpoint, ovšem k dokončení celé hry se k němu budete muset později vrátit. 

Za hodně peněz ještě více grafiky

Dohrát hru během jednoho dne je nemožné, v single playeru se skládá z 80 úrovní a ke každé z nich jsou připojeny 3 mise. Za příplatek 20 korun získáte navíc 10 supertěžkých úrovní. Tím nabídka nekončí, stejných 40 úrovní z prvního dne můžete hrát i v takzvaném coop módu až pro čtveřici hráčů.

 

Nechybí ani multiplayer až pro 4 hráče, který hru posouvá mezi absolutní špičku a ospravedlní i vyšší cenu. 23 úrovní se postupně otevírá současně s postupem v základní hře. Vývojáři slibují, že další budou přibývat. 

 

Vyplatí se zaplatit vyšší cenu?

Za Badland si vývojářské studio Frogmind účtuje 80Kč. Je na každém hráči, zda ocení úžasnou propracovanou grafiku a dlouhé hodiny zábavy o samotě nebo s kamarády. Odměnou jsou také chybějící překážky známé z ostatních free her, žádné čekání nebo vestavěné doplňkové platby za postup ve hře a výbavu. 

 

Pro Android a Windows je k dispozici demoverze s prvními deseti levely pro single player a 5 map v multiplayeru, v iTunes je cena nastavena na 80Kč.

Badland  ke stažení
Patří do rubriky: Strategické a přemýšlení
Upravit
 
komentáře na platformě Disqus